Vyberte stránku

MiracleAir
300-A

Profesionální čistička vzduchu se speciálním odsávacím ramenem.

Čistička vzduchu MiracleAir 300-A byla vyvinuta pro  použití zejména ve zdravotnictví za přímé spolupráce s respektovanou českou zubní klinikou. Jde o unikátní  produkt vyvinutý a vyráběný v České republice. Na rozdíl od podobných zařízení má vysoký sací výkon a je schopna odsávat škodliviny až do vzdálenosti 35 cm. Měřeno v laboratorních podmínkách, za kterých měří všichni světoví výrobci podobných   zařízení.

Vysoký čistící účinek je zaručen díky čtyřstupňové filtraci, spolehlivě zachycuje mikročástice prachu, bakterie i viry do velikosti 0,1 μm.

Zanesení filtrů je indikováno na základě reálného měření zanesení filtrů, což je u tohoto typu zařízení unikátní. Odsávací rameno umožňuje umístit sací hubici pohodlně do blízkosti úst pacienta. Při konstrukci bylo maximálně dbáno na snadnou čistitelnost a jednoduchou, hygienicky bezpečnou, výměnu filtrů

+
Zachytí až 99,99 % virů a bakterií
+
Vyrobeno v České republice
+
Energeticky úsporný
+
Záruka 3 roky (vyjma filtračního boxu)
Uživatelský návod a návod pro výměnu filtračního boxu
Základní popis

MiracleAir 300-A se skládá z pěti hlavních částí, kterými jsou: sací box, filtrační box, ventilátorový box, dvě bočnice a odsávací rameno. Všechny boxy a bočnice jsou z pozinkovaného plechu lakovaného speciálním bílým (RAL 9210) antibakteriálním nátěrem.

\

SACÍ BOX

Sací box slouží k osazení ramene. Na sacím boxu je odběrné místo s hadičkou pro snímání tlaku před filtračním boxem. Součást pro měření skutečného zanesení filtrů.

Na boxu je zemnící kabel a bednové uzávěry pro spojení s filtračním boxem. Bednové uzávěry umožňují nastavit přítlačnou sílu. Na boxu jsou osazeny magnety pro jednoduché upevnění bočnic.

\

FILTRAČNÍ BOX

Filtrační box je standardně sestavou 4 filtrů. Všechny filtry disponují velkou filtrační plochou, která zajistí jejich dlouhou životnost. Očekávaná životnost sestavy je 10 až 12 měsíců. Životnost filtrační sestavy závisí na provozních podmínkách (době provozu, prašnosti prostředí a převažujících druhů zákroků v pacientově ústech).

Čistička je vybavena měřením skutečného zanesení filtrů. Zanesení je indikováno oranžovou diodou na ventilátorovém boxu. Její rozsvícení znamená, že je nutno filtrační box vyměnit. Výměnou celého boxu je zajištěna maximální hygienická Bezpečnost, protože nedochází ke kontaktu s filtry. Filtrační box je příslušenstvím, které lze objednávat samostatně.

[

VENTILÁTOROVÝ BOX

Ventilátorový box má jako svou hlavní součást ventilátor s EC motorem, který umožňuje plynulou regulaci otáček, diferenciální tlakový spínač, který měří skutečné zanesení filtrů, a hlavní vypínač on/off, flexošňůru délky 2,7 m, bednové uzávěry umožňující nastavit přítlačnou sílu a řídící panel.

Součástí ovládacího panelu je točítko se stupnicí vzduchového výkonu, modrá a oranžová dioda. Na levé straně stupnice je poloha OFF. Na konci pravé strany stupnice je ikonou ramene vyznačena poloha pro účinné odsávání ramenem. Modrá dioda signalizuje chod jednotky a oranžová dioda signalizuje zanesení filtru, což znamená nutnost výměny filtračního boxu. Na boxu jsou osazeny magnety pro jednoduché upevnění bočnic. Síť na ventilátorovém boxu chrání uživatele před nechtěným kontaktem s rotujícími a elektrickými částmi.

\

BOČNICE

Bočnice jsou designovým prvkem, který zakrývá spojení jednotlivých boxů a elektrické a vzduchové vedení.
Na sestavu boxů jsou upevněny pomocí magnetů. Na vnitřní straně bočnic je nalepen návod na výměnu filtračního boxu.

\

ODSÁVACÍ RAMENO A1

Odsávací rameno A1 je dlouhé rameno vyvinuté pro použití v zubařských ordinacích. Rameno je plně otočné. Materiál ramene je plast. Jako příslušenství jsou dodávány hygienické návleky. Ty chrání rameno před kontaminací a lze je dle potřeby měnit. Oba konce návleků jsou upevněny k ramenu pomocí spon.

Schématický řez filtračním boxem
Schématický řez filtračním boxem
p

FILTR HRUBÝCH ČÁSTIC G2

slouží k zachycení jemných vláken, hrubého prachu, kousků buničiny a vodních kapek.

p

PŘEDFILTR F7

zachycuje prachové částice do velikosti 1 μm a chrání HEPA filtr před rychlým zanesením.

p

HEPA FILTR H13

odpovídá nejpřísnější evropské normě EN 1822 pro testování filtrů pro nemocnice a čisté prostory.
Zachycuje s účinností 99,98 % částice do velikosti 0,1 μm.

p

UHLÍKOVÝ FILTR

odstraňuje pachy.

Technické parametry

Nejčastější otázky a odpovědi

Čemu odsavač aerosolů slouží?

Verze se speciálním ramenem A1 byla vyvinuta primárně pro použití v zubařských ordinacích pro odsávání od úst pacienta v zubařském křesle a všude, kde provedení ramene A1 lze aplikovat.

Jaká je účinnost filtrace?

Filtr zachytí více jak 99,95 % patogenů. Účinnost záchytu je tedy obdobná jako u respirátorů třídy FFP3.

Pro koho je odsavač aerosolů určen?

Odsavač aerosolů slouží primárně stomatologům a dalším lékařským profesím ve kterých dochází k produkcí aerosolů (například anesteziologie, ORL).

Co se děje s odsátým vzduchem?

Vzduch se pročistí a znovu se vrátí do prostoru.

Mohu odsavač aerosolů použít jako klasickou čističku vzduchu?

Ano, modulární systém umožňuje vyměnit odsávací trubici za klasickou mřížku.

Jak často je nutné měnit filtr?

Výměna filtru je vázána na míru použití a úroveň znečištění vzduchu. Verze filtru 1 má HEPA filtr s menší filtrační plochou a životností 4-8 měsíců při předpokládané době provozu 4 hodiny denně. Verze filtru 2 s HEPA filtr s větší filtrační plochou má životnost 10-12 měsíců při předpokládané době provozu 4 hodiny denně.

Jak mohu likvidovat použitý filtrační box?

Filtrační box uzavřený v igelitovém pytli se odevzdá jako směsný odpad do sběrného dvoru.

Kde je tento produkt vyroben?

Komponenty jsou tuzemské a od německých výrobců.

Jak poznám, že je třeba vyměnit filtr?

Filtr je potřeba vyměnit po rozsvícení oranžové diody. Výměnu filtračního boxu doporučujeme do 14 dní od rozsvícení diody.

Jakou má výrobek záruční dobu?

Díky jednoduchému a praktickému provedení, s důrazem na mimořádnou kvalitu pohonné jednotky, je poskytována záruka 3 roky i pro firemní zákazníky.

Rozhodli jste se pro koupi?

Kontaktujte nás a ozveme se s nabídkou.

náhradní rukávy

MiracleAir 300-A

Náhradní filtrační box 300-2

Ochranný návlek pro rameno